Hynek Enki opolecký

Hudební průvodce

Chodím krajinou s kytarou a zpívám, nejde to jinak, jsem součástí přírody a můj hlas jedním jejím hlasem. Zpívám sám i s dalšími vokalisty, se kterými žiji a tvořím smysluplný, udržitelný domov ve Vrábsku. Spíše než koncerty děláme společná zpívání, oslavy a divadla – hoří oheň, opodál žabí tón, kulisa lesa, bytosti splývající a zpívající s přírodou. 

Má vystoupení mají podobu podle příležitosti, ke které jsem pozván: 1) Provázím naladěním na vlastní hlas, dělám zpívací kruhy manter, autorských písní a písní okamžiku, kakaové ceremonie; 2) Hraji ke kontaktní improvizaci, hlasově-pohybové jamy, vedené hudbou k propojení se sebou samým. Někdo tančí, někdo zpívá, někdo poslouchá, někdo rozjímá; 3) Zpívám své písně na pódiu s kytarou, nebo v přírodě, v lese na hezkém místě. 

Záměrem je projevovat dávná poselství, volání hloubky života, příběh jednoho člověka. Kouzla okamžiku a písní často obohacuje Marie, lesní tanečnice, ptačí básnířka.

Hudební doprovod úvodní kakaové ceremonie

Hlas a písně jsou pro mě nedílnou součástí nejen každého dne, ale i každé kakaové ceremonie. Nalévání vzácného kakaa doprovodím tóny kytary a modlitbou, abychom vnímali sebe, blízké, svět a ve správnou chvíli rozezněly své hlasy. Zazpíváme písně, které pomohou posílit a naplnit společný záměr ceremonie a celé letní oslavy.

zpívací kruh u sobotního ohně

Záměrem zpívacího kruhu bude užít si svůj hlas a společný souzvuk. Vyjdeme z ticha, a také se do ticha vrátíme. To, co se bude dít mezí tím, záleží na každém z nás. Jakou část sebe se nám podaří vyjádřit, rozezvučet, rozezpívat. A zároveň slyšet ostatní. Pomocníky nám budou tradiční písně, autorské mantry a když se nám dílo podaří, objeví se improvizované písně okamžiku.