Tereza hausmanová

LEKTORka jógy a mindfulness

Praxi jógy a mindfulness se věnuji od roku 2012 a v začátcích mi oba tyto přístupy pomohly lépe zvládnout stres během studií. Postupně se obojí staly nedílnou součástí mého života. Jógu vnímám jako cestu sama k sobě, kdy je stále co objevovat o svém těle a fungování mysli.

Momentálně se ve své vlastní praxi a výuce zaměřuji především na kultivaci sebe-laskavosti a zvyšování odolnosti vůči stresu. Jóga není jen fyzické cvičení, ale může přesáhnout do každé oblasti života a pomoci nám k naplněnějšímu a spokojenějšímu životu.

Sama jsem si prošla zažívacími problémy a hledala řešení, jak v konvenční, tak v alternativní medicíně. Byla jsem překvapena, jak moc dané obtíže byly spojené se stresem. Lepší práce s emocemi a vnitřními prožitky byl jeden z důležitých klíčů ke zdravému zažívání. Na základě svých zkušeností a studia jsem vytvořila 10 týdenní kurz jógy pro lepší zažívání.

Workshop: Jóga pro lepší zažívání

Vyzkoušíme si cviky, které pomáhají uvolnit napětí v oblasti břicha a pánve. Povíme si o tom, jak stres ovlivňuje naše tělo a i zažívání. Vyzkoušíme si cviky na uvolnění od stresu a na správné dýchání.