Zdeněk Jan Weber

spoluzakladatel a ředitel institutu léčení a
prevence traumatu

Dále také lektor trauma informovaného přístupu, facilitátor a učitel transparentní kruhové komunikace, poutník.

V souvislosti s vystoupením na tomto festivalu se mi vybavila situace před 25 lety jak čtu knihu od jeho svatosti Dalajlámy kde je vedená meditace pro rozvoj soucitu s mantrou om mani peme hung, tekly my slzy a tato mantra mě nikdy neopustila a stále je mi zdrojem. Byla to má první meditační zkušenost, prožitek nadčasového soucitu a laskavosti a taky probuzení větší všímavosti k mému nitru. 

To postupně definovalo moji další cestu z vystresovaného podnikatele k člověku, který se věnuje více aktivitám souvisejících s rozpouštěním míry utrpení a rozvoji lidského potenciálu. To mě přivedlo na terapeutickou dráhu trauma orientovaných výcviků Rebalancing, Somatic experiencing, Narm, vision questu a kruhové komunikace a spolupráce s divočinou a založení několika organizací věnující se rozvoji lidského potenciálu. Také na cestu meditační a kontemplativní praxe a duchovního hledání a poutničení. 

Pořádám poutě a retreaty v Himalájích a v Izraeli a usiluji i o porozumění především mezi budhismem a křestanstvím. Jsem křestan praktikující budhismus.

Mým posláním je pomáhat lidem nacházet sílu a klid v životě. Na mých workshopech a sezeních učím především vědomě pracovat s emocemi, rozvíjet Lásku k sobě a pečovat o vnitřní dítě a pěstovat všímavost i vnitřní Mír.

Téma workshopu: bdělost, láska, citlivost & psychologické bezpečí

Uvolněná bdělost nám umožňuje pít ze zdroje života a něžně si všímat toku života. 
Láska nás zve domů do plné prožívané přítomnosti, když milujeme a jsme milováni jsme tu. Citlivost vyrůstá z lásky a bdělosti jako dcera, která je povahou našeho vztahu s veškerenstvem. 
 
Ve vedené meditaci a láskavé bdělé interakci se citlivě i něžně se dotkneme sebe, tebe a toho. A okusíme uzemněné a naplněné psychologické a psychosomatické bezpečí tady na zemi a mezi lidmi. 
 
Workshop bude veden skrze principy  a prvky somatic experiencing, NARM, budhistické meditace a transparentní kruhové komunikace.